Gitanas Nausėda – apie sėkmingą karjerą neįstojus į universitetą

786

Vaizdopamokos.lt interviu: Gitanas Nausėda pasakoja apie sėkmingą karjerą neįstojus į universitetą.

Ar galima sėkminga karjera, neįstojus į universitetą?
Su mokykla atsisveikiname per brandos atestatų įteikimo ceremoniją, tačiau šį gyvenimo etapą iš tikrųjų vainikuoja stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai. Pastarieji vienus nudžiugina, kitus nuliūdina. Tačiau kaip gyventi toliau, kai sužinai, kad neįstojai į norimą specialybę? Apie tai su Vaizdopamokos.lt komanda pasikalbėti sutiko finansų analitikas, SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

Nebuvo apsisprendęs dėl stojimo.
Šiandien puikiai žinomą ir gerbiamą finansų analitiką baigiant mokyklą taip pat kankino dvejonės, kur stoti. G. Nausėdos teigimu, aiškios vizijos, kokį gyvenimo kelią pasirinkti, mokykloje neturėjo. Su tokia situacija šiandien susiduria ir didžioji dalis moksleivių – bėgiojama iš vienos specialybės į kitą, atmetimo būdu bandoma rasti priimtiniausią variantą. G. Nausėda prasitaria, kad pasirinkti tolimesnį gyvenimo kelią jam padėjo tėvai – jie anksti įžvelgė sūnaus gabumus ir, akivaizdu, neklydo.

Iš pirmo karto neįstojo.
Stojimas vyko į Vilniaus Universiteto Pramonės ekonomikos fakultetą. Dėl prastų matematikos žinių, dabartinis finansų analitikas nebuvo priimtas į ekonomikos specialybę. Taigi pirmasis stojimas buvo nesėkmingas. Po patirto šoko, G. Nausėda nuosekliai ėmė siekti užsibrėžto tikslo ir per ateinančius metus užpildė visas vidurinio ugdymo žinių spragas. Toks užsispyrimas davė puikų rezultatą – antras stojimas buvo sėkmingas, o ir vėliau problemų su mokslais nebekilo.

Mokykla tada ir dabar.
Pažiūrėję video įrašą, sužinosite, ar pareigingas mokinys buvo G. Nausėda, kaip jis vertina šiandieninę švietimo sistemą ir ko reikia jaunam žmogui, norinčiam padaryti sėkmingą karjerą. Anot finansų analitiko, vadovėliai nebėra pagrindinė ugdymo priemonė – jaunajai kartai ne mažiau svarbiu tampa ir informacinių technologijų integravimas į mokymosi procesą.

G. Nausėda yra puikus pavyzdys, kaip kryptingai ir atkakliai dirbantis žmogus gali įveikti nesėkmes ir tapti puikiu savo srities specialistu. Diplomas šiandien negarantuoja darbo vietos. Susikurti sėkmingą ateitį gali kiekvienas – tik svarbu nuolat tobulėti ir siekti būti geriausiu.

Vaizdopamokos.lt – nemokamos pamokos, sukurtos Lietuvos mokyklų mokytojų, be atlygio. Su tavo pagalba galime įrašyti visą mokyklos kursą. Sužinok kaip – https://vaizdopamokos.lt/parama